Tajemné PYRAMIDY, Sarajevo, Mostar, Narona, kulturní a přírodní krásy Bosny Hercegoviny a Chorvatska

ubytování: hotelubytování: hotel
strava: polopenzestrava: polopenze
doprava: autokaremdoprava: autokarem
Cena od 5 490 Kč

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.
Po stopách tajemných pyramid, historie a přírodních krás, i za odpočinkem na plážích Makarské riviéry!

POBYTOVĚ - POZNÁVACÍ zájezd do Bosny a Hercegoviny a Chorvatska

Bosna a Hercegovina - "překrásná země s nádhernou přírodou, zajímavou historií a srdečnými lidmi ze všech etnik, jež ji obývají"

Tento zájezd Vám nabídne průzkum a prohlídku oblasti Visoko, kde se pravděpodobně nacházejí největší a nejstarší pyramidy na světě, celodenní výlet a prohlídku Sarajeva, večerní odpočinek v termálních lázních a výlet za poznáním do okolí Sarajeva. V této oblasti je zajištěno ubytování v motelu s polopenzí na 3 noci.
Při cestě na pobřeží Chorvatska navštívíme další krásy Bosny a Hercegoviny - město Mostar (památka UNESCO), vodopády Kravica, Bačinská jezera ...
Večer příjezd na pobřeží Makarské riviéry, kde budeme 2 noci ubytováni v apartmánech v Drveniku pár metrů od moře. V pátek dopoledne je volný program u moře, opalování nebo pro odvážné koupání na nádherných plážích Makarské riviéry, po poledni nás čeká výlet do městečka Vid - Muzeum Narona, archeologické naleziště
V sobotu je volný program u moře - opalování a koupání, v podvečerních hodinách odjezd zpět do ČR.

Pyramidy ve Visoku
jsou něčím, co v Evropě nemá obdoby. Podle výzkumu mnoha světových archeologů a egyptologů se pyramidy v oblasti Visoko skutečně vyskytují. Z dálky vypadají všechny jako normální zelené zarostlé i zalesněné kopce. Jsou si však nápadně podobné a mají na první pohled společné prvky. Například geometrie (čtyři stěny trojúhelníkového tvaru), plošina na vrchulo, vnitřní prostory (tunely, chodby), podzemní chodby a komory, orientace ke světovým stranám, astronomické a matematické souvislosti a další stavby patřící k pyramidě. Jejich základem je podivný materiál, evidentně vytvořený člověkem.

Na pyramidy se dá vyrazit pěšky, ale v lese narazíte na odkryté sondy vypovídající o něčem neobvyklém.

Najdete zde pyramidu Slunce, Měsíce, Draka, Lásky a další nebo podzemní komplex tunelů Ravne a tunel KTK.Archeologické Muzeum Narona
Narona byla druhým největším římským městem na východním pobřeží Jaderského moře, založena ve 4.st.př.n.l. Muzeum Narona ukrývá 2000let starý římský chrám s 16 původními sochami v nadživotní velikosti a stovky dalších, zde nalezených artefaktů. Toto obrovské kulturně historické bohatství nalezené archeology je tedy uloženo přímo tam, kde bylo po staletích objeveno. Narona se stala nejznámějším a nejpozoruhodnějším nalezištěm v Chorvatsku a řadí se mezi nejvýznamnější i v rámci Evropy.

Cena zahrnuje

  • 3x ubytování motel/penzion v Bosně
  • 3x polopenzi v Bosně
  • 2x ubytování v apartmánech v Drveniku v Chorvatsku
  • Dopravu autobusem po celé trase dle programu
  • Průvodce CK

Cena nezahrnuje

  • Pobyt. taxa 50Kč/os/noc - v Chorvatsku (osoby od 12-ti let)
  • možnost POLOPENZE v hotelové restauraci v Chorvatsku za 450,-Kč/osoba/den (dětská polopenze do 12-ti let 330,-Kč/os/den)
  • vstupné v rámci společného programu
  • pojištění léčebných výloh od 30,- Kč/os./den

Stravování: polopenze

3x polopenze v motelu v BiH v ceně!
Možnost přiobjednání POLOPENZE v Chorvatsku za 450 Kč/os./den

Doprava: autokarem

Nástupy po trase: Ostrava, Frýdek-Místek, Příbor, N.Jičín, Hranice, Lipník n.B., Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Břeclav, Bratislava. Odjezd z Prahy a Jihlavy svozem a rozvozem do Brna a zpět za příplatek 390 Kč obousměrně za Prahu a 250 Kč za Jihlavu. Jiná nástupní místa (po trase a dle počtu osob) jsou možná po dohodě s CK.
Doprava: je realizována pohodlnými klimatizovanými zájezdovými autokary s WC, audio video okruhem a minibarem s nabídkou teplých i chlazených nápojů v průběhu cesty (o přestávkách).

Ubytování: hotel

Ubytování v Bosně a Hercegovině je zajištěno v motelu/penzionu nedaleko od městečka Visoko, kde se nacházejí pyramidy. V tomto motelu je 3x nocleh + polopenze. Po přejezdu do Chorvatska na Makarskou riviéru je nocleh na 2 noci zajištěn v apartmánech v Drveniku.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR v podvečerních hodinách
2. den: Příjezd do BiH, oblasti Visoko, průzkum pyramid, ubytování, večeře, termální lázně
3. den: Snídaně, celodenní výlet do Sarajeva, prohlídka města s průvodcem, večeře
4. den: Snídaně, program v oblasti Visoko - pyramidy nebo výlet za zajímavostmi v okolí města Sarajevo s průvodcem, večeře, termální lázně
5. den: Snídaně, ukončení pobytu. Celodenní poznávací program za památkami a krásami v Bosně a Hercegovině a v Chorvatsku - Mostar, Pevnost Počitelj, Kravické vodopády, Bačinská jezera. Večer příjezd na Makarskou riviéru, ubytování v apartmánech v Drveniku.
6. den: dopoledne volný program, pobyt u moře, relax a rozjímání na nejkrásnějších plážích a koupání pro otužilé, v odpoledních hodinách odjezd do městečka Vid - prohlídka městečka a návštěva Acheologického muzea Narona
7. den: Volný program, pobyt u moře, relax a rozjímání na nejkrásnějších plážích a koupání pro otužilé. V případě zájmu možnost výletu lodí. Odjezd v 18hod.
8. den: Příjezd do ČR, výstupy po trase v dopoledních hodinách.
TOPlist